Biatlonisti zbierali cenné skúsenosti

V dňoch 24. – 26. augusta sa v českom Novom Měste na Moravě stretli biatlonisti z dvadsiatich dvoch krajín. Dôvodom boli Majstrovstvá sveta v letnom biatlone na kolieskových lyžiach, ktoré sa konali vo Vysočina Aréne s fantastickou diváckou kulisou, o ktorú sa podľa odhadov postaralo viac ako 20 000 divákov.

Do osemčlennej slovenskej juniorskej reprezentácie sa kvalifikovali až štyria zástupcovia ŠK Železiarne Podbrezová a.s. Naši športovci, vekom ešte len dorastenci, si zmerali sily s najlepšími juniormi/juniorkami v troch biatlonových disciplínach. Prvou boli juniorské miešané štafety, v ktorých slovenské kvarteto v zložení: Zuzana Remeňová, Mária Remeňová, Tomáš Sklenárik a Matej Baloga (Fox team Prešov), obsadilo 9. miesto. Na rýchlostné preteky nastúpilo 47 junioriek a 62 juniorov. Naši športovci nazbierali cenné pretekové skúsenosti a M. Remeňová obsadila 29. miesto, Z. Remeňová 34. miesto, T. Sklenárik 24. miesto a L. Ottinger 46. miesto. Poslednou treťou disciplínou boli stíhacie preteky, v ktorých si mladí reprezentanti počínali nasledovne: Z. Remeňová obsadila 38. miesto, M. Remeňová 39. miesto, T. Sklenárik 31. miesto a L. Ottinger 45. miesto.

Juniori Slovenska na MS v letnom biatlone na kolieskových lyžiach. Zľava: Tomáš Sklenárik, Matej Baloga (Fox team Prešov), Samuel Hubač (KB Vyhne) a Lukáš Ottinger

Domáci český tím sa radoval z viacerých popredných umiestnení a organizačne výborne zvládnutého šampionátu. Úspešnej premiéry sa dočkala aj nová technicky náročná 4 km dlhá asfaltová lyžiarska dráha. Titul majsterky a aj vicemajsterky sveta si v kategórii žien z Vysočina Arény odnáša reprezentantka SR Paulína Fialková. Všetci naši športovci tak mohli naživo fandiť a sledovať jej výborné výkony, o ktoré sa budú sami usilovať v najbližších súťažiach.