Biatlonisti úspešní aj v bežeckom lyžovaní

Tréner Peter Kazár (v popredí) neskrýval radosť po vystúpení svojich zverencov. Foto: FB Biatlonový oddiel ŠK Železiarne Podbrezová

Posledný marcový víkend sa naši biatlonisti zúčastnili majstrovstiev Slovenska v behu na lyžiach na Štrbskom plese, kde ukázali, že sa vedia presadiť aj bez pušky.

V sobotu bola najskôr na programe štafeta dvojíc. Podbrezovské pretekárky Tamara Molentová a Adela Liptaiová sa stali majsterkami Slovenska v kategórii dorasteniek. Úspešné bolo aj sesterské duo Mária a Zuzana Remeňové, naše dvojičky obsadili v kategórii žien druhé miesto. Cheryl Chládeková, spolu so svojou kolegyňou z iného klubu, obsadili 12. priečku. Sebastián Ilavský sa postavil na štart s Adamom Koštialom a v kategórii mužov zaznamenali 10. pozíciu.

V nedeľných pretekoch klasickou technikou sa nám podarilo získať ďalšie dva cenné kovy. Z. Remeňová si medzi ženami vybojovala bronz na 15 km a S. Ilavský v kategórii juniorov na 30 km trati skončil na výbornom striebornom stupni. T. Molentová obsadila 6. priečku a najmladšie dievčatá Ch. Chládeková a A. Liptaiová sa umiestnili na 9. a 10. mieste.