Ako sa vám darí plniť novoročné predsavzatia?

 

V minulom čísle Podbrezovana sme písali o novoročných predsavzatiach a o tom, aké plány si najčastejšie ľudia na začiatku roka dávajú. Zaujímalo nás, ako sú na tom naši spolupracovníci. Preto sme sa ich spýtali, či si tento rok dali nejaké novoročné predsavzatie, ako sa im ho zatiaľ darí plniť a či im dodržiavanie predsavzatí vyšlo aj v minulosti.

Kristián Švorc, študent 4. ročníka SSŠ ŽP, odbor hutník operátor

– Áno, keďže dochádzam, dal som si predsavzatie konečne chodiť načas do školy, aby som nikdy nemeškal. Toto je moje najväčšie predsavzatie a zatiaľ sa mi ho darí spĺňať. V minulosti som nejaké možno mal, ale už si ani nespomeniem, o čo konkrétne šlo.

 

Juraj Pajer, študent 4. ročníka SSŠ ŽP, odbor hutník operátor

– Nedával som si žiadne špeciálne predsavzatia, akurát som si povedal, že by bolo fajn byť zodpovednejší a začať sa viac normálne správať. Tiež trochu rozmýšľať pred tým, ako niečo poviem. Určite by som chcel aj chodiť do školy načas a plniť si všetky povinnosti. Zatiaľ sa mi to síce veľmi nedarí, no verím, že to časom bude lepšie. V minulosti som si dával určité predsavzatia, no málokedy sa mi ich podarilo splniť. Väčšinou to tak má každý, že si ich pamätá prvých desať dní a potom na ne postupne zabúda.

Ing. Ľubomír Cibuľa, PhD., odbor predaja a marketingu

– Nedal som si a ani si nikdy nedávam. Možno v minulosti som nejaké mal, no už si nepamätám. Ale určite sa mi ich nepodarilo dodržať. To je vlastne aj dôvod, prečo si už novoročné predsavzatia nedávam. Zdá sa mi to zbytočné, keďže nakoniec ich človek väčšinou aj tak nedodrží.

 

 

Miroslav Horváth, ťaháreň rúr

– Nedávam si predsavzatia do nového roka, ale snažím sa niečo dodržiavať. Snažím sa zarábať a viesť lepší život rok čo rok. Dával som si niekedy predsavzatie, že budem lepší než som bol rok predtým. Sčasti sa mi to aj podarilo splniť, no vždy je čo zlepšovať.

 

 

Lucia Chládeková, ŽP Bezpečnostné služby

– Tento rok som si dala predsavzatie, že sa budem zdravšie stravovať. Zatiaľ síce nevidím nejaké výsledky, ale verím, že sa to čoskoro zmení. Predsavzatie však od začiatku roka dodržiavam a dúfam, že mi vydrží. V minulosti som si dala predsavzatie prestať fajčiť, ktoré sa mi nepodarilo splniť hneď, vyšlo mi to nakoniec až o niečo neskôr.

 

Barbora Tokárová, odbor propagácie

– Predsavzatie si veľmi nedávam, ale momentálne mám jedno maličké. Určite by som sa chcela viac venovať športovým aktivitám. Poslednú dobu som kvôli zdravotnému stavu na šport zanevrela. Rada by som buď behala alebo sa venovala fitnes, možno plávaniu. Zatiaľ sa mi to síce príliš nedarí dodržiavať, svoj čas využívam na iné aktivity, ale verím, že čoskoro sa do športu pustím naplno. Ako som už spomínala, veľmi si na predsavzatia nepotrpím a bolo to tak aj v minulosti. Som človek, ktorý má spontánne a rýchle rozhodnutia. Tie väčšinou splním všetky podľa očakávaní, niektoré aj lepšie.