2. futbalová liga

MŠK Žilina B  –  FK Železiarne Podbrezová B    2:1  (1:1)

Góly: 9´ Boženík, 90´ Hučko  –  26´ Lukáčik.

Začiatok sa hral vo vysokom tempe, keď v oboch mužstvách hrali prevažne 19-roční futbalisti bijúci sa o každý centimeter trávnika. Už v 9. minúte sa ujali vedenia domáci, keď výborný center Martinčeka ešte lepšie umiestnil hlavou za Vavrúša útočník Boženík (1:0). Aj ďalšie akcie domácich „smrdeli“ gólom, ale pozorná obrana hostí odolávala a naopak, mladí hráči Podbrezovej sa nebáli útočiť ani vo väčšom počte. V 25. minúte si vybojovali výhodnú štandardku, no z priameho kopu Hric zakrútil loptu príliš vysoko, no minútu na to bolo vyrovnané. Lukáčik po centri vyskočil najvyššie a tečom zaznamenal presný zásah (1:1). Šošoni sa tlačili za vedúcim gólom, no do polčasu sa neujala ani strela Kleca ani zakončenie Vahana Bichakhchyana.

V druhom polčase začalo obliehanie podbrezovskej brány, ktorej konštrukciu v 50. minúte otestoval kapitán Klec. Zápas postupne dostávali pod kontrolu domáci, no rezerva Podbrezovej vedela pohroziť z brejkov. Potlesk si zaslúžila strela Gerebenitsa v 57. minúte, no mladý útočník mieril iba do presúvajúceho sa brankára Vavrúša. Gólovo mohli odpovedať hostia o dve minúty, Hric však netrafil bránu domácich. V 76. minúte hralo s Podbrezovou už druhýkrát brvno, k bombe sa odhodlal Sluka a brankár sa iba prizeral. V 83. minúte strieľal Boženík, no výborný zákrok opäť vytiahol Vavrúš. Brankár hostí vyšiel víťazne aj zo súboja s Hučkom, jeho hlavičku výborne vyrazil na roh. Rozuzlenie priniesol až samotný záver stretnutia. Center Sluku upratal za Vavrúša obranca Hučko a rozhodol o zisku troch bodov pre domácich.

MŠK Žilina B: Mandous – Hučko, Michlík, Sluka, Bichakhchyan (55´ Majštinik), Gerebenits, Klec, Šušolík, Majdan, Martinček (66´ Herrera), Boženík (83´ Kopas).

FK Železiarne Podbrezová B:  Vavrúš – Lukáčik (74´ Lepieš), Marchuk (90´ Horváth), Hric, Magda, Fischer, Garaj, Kuc, Jedinák, Bellay (79´ Valek), Haščák.

FK Železiarne Podbrezová B – FK Poprad   0:6 (0:3)

Góly: 23´ a 52´ Šesták, 32´ Kukoľ, 38´ Hatok, 70´ a 90´ Holiš.

Hostia z Popradu začali zápas veľmi aktívne a už v prvej minúte zavarili defenzíve zverencov trénera Auxta. V 22. minúte hlavičkoval po rohovom kope tesne vedľa brány Jakub Hric, vzápätí si na prudký center Hatoka nabehol Kica, lenže spred prázdnej časti brány trafil vedľa. O minútu sa Poprad predsa len tešil, Stanislav Šesták krásnou hlavičkou trafil roh Vavrúšovej svätyne (0:1). Ten vyberal loptu zo siete aj o deväť minút, kedy ho priamo z rohového kopu prekvapil Vladimír Kukoľ (0:2). Tretí presný zásah pridal Ján Hatok, ktorý sa z tridsiatich metrov oprel do lopty a jeho nádherná bomba skončila v rohu brány (0:3). V závere prvého dejstva mohol znížiť Adrián Kopičár, no teč mladíka, po prízemnom centri Jedináka, skončil zákrokom brankára Maleca.

V druhom polčase mal po šiestich minútach šancu Šesták, Vavrúš jeho pokus vyrazil, avšak po následnom rohu už útočník hostí loptu do siete dostal (0:4). Ďalšie šance sa rodili opäť hlavne na strane Popradu. Nebezpečne zakončovali Kukoľ či Šesták. Piaty gól pridal hosťujúci Holiš, ktorý dvadsať minút pred koncom využil presný center a hlavou zvýšil na 0:5. Holiš v nadstavenom čase pridal aj svoj druhý gól a uzavrel hladké víťazstvo hostí (0:6).

FK Železiarne Podbrezová B:  Vavrúš – Horváth, Bellay, Fischer, Kuc, Kopičár, Haščák (85´ Weiss), Garaj, Jedinák (72´ Mojžiš V.), Hric (64´ Lukáčik), Marchuk.

FK Poprad: Malec – Hatok, Hric, Palša, Kica, Kopúnek, Maťaš (74´ Maťaš), Gallovič, Jančo (62´ Horodník), Kukoľ, Šesták (68´ Holiš).