2. futbalová liga

ŠKF Sereď  –  FK Železiarne Podbrezová B   4:2 (2:0)

Góly: 18´ Morong, 41´ Bilas, 48´ Michalík, 83´ Milunović  –  70´ Válovčan, 77´ Haščák.

Zápas v Seredi začal svižne. Najskôr domáci Loduha poslal priamy kop do spojnice brvna a žrde Lukáčovej brány, na druhej strane rýchly únik predviedol Válovčan a prudkou strelou opečiatkoval žrď. Do tretice zvonila konštrukcia brány v 16. minúte, keď ešte strela Bilasa skončila na žrdi a následnú dorážku už poslal do siete domáci kanonier Morong (1:0). Hostia hrozili rýchlym prechodom dopredu, ale výrazné šance si vypracovať nedokázali. Naopak, domáci boli neustále nebezpeční a trestali každú chybičku v hre hostí. V 41. minúte prišla zbytočná strata lopty Haščáka, domáci zaútočili do otvorenej obrany a na konci rýchlej akcie bola presná strela Bilasa (2:0).

Druhý polčas sme chceli výsledok zvrátiť, ale všetky nádeje zmrazil po rohovom kope a gólovom voleji Michalík (3:0). Dramatizáciu zápasu priniesol v 70. minúte Válovčan, ktorý sa dokázal presadiť na hranici pokutového územia a strelou k žrdi znížil na 3:1. Opraty zápasu potom prevzali do rúk mladí hráči Podbrezovej a v 77. minúte to bolo už 3:2, keď výborný center Kuzmu zakončil Marchuk do brvna, ale odrazenú loptu poslal do siete Haščák. Dokonalý obrat sa však hosťom nepodaril. V 83. minúte premenil nariadený pokutový kop Milunović a stanovil výsledok na konečných 4:2. Tréner Mário Auxt po zápase povedal: „Dnes sme hrali u súpera, ktorý je aktívny smerom dopredu, čo sa v podstate v prvom polčase potvrdilo. Domáci boli nebezpeční, škoda, že naša prvá šanca skončila na žrdi, možno by sa zápas odvíjal inak. V prvom polčase sa domácim podarilo dvakrát skórovať, čo sa odzrkadlilo v našej šatni cez polčas, niečo sme zmenili, ale zaskočil nás gól v úvode druhého polčasu. Vrátili sme sa do zápasu dvomi gólmi, mali sme ešte nejaké šance, ale záver zápasu si domáci ustrážili. Boli nebezpeční a z penalty sa im podarilo dať gól a uzavrieť zápas.“

ŠKF Sereď : Ružinský – Baša, Mészáros (46´ Milunović), Bilas (70´ Bartoš), Laura (75´ Jankto), Loduha, Pankarićan, Morong, Ventúra, Michalík, Djibi Ba.

FK Železiarne Podbrezová B:  Lukáč – Migaľa, Bellay, Fischer, Magda, Haščák (87´ Hric), Válovčan (87´ Lukáčik), Kačerík, Kuzma, Jedinák, Blahút (60´ Marchuk).

FK Železiarne Podbrezová B – FK Inter Bratislava  1:1 (0:1)

Góly: 60´ Haščák  –  20´ Šulc.

Už v štvrtej minúte zachytil rozohrávku súpera Válovčan, no jeho pokus brankár Kollár vyrazil a Blahút doraziť nestihol. Následne si museli dať pozor aj domáci, keďže center dopadol na Lukáčovo brvno, loptu vzápätí odkopol Magda. V dvadsiatej minúte už Lukáč musel vyťahovať loptu zo svojej siete, kam ju strelou pomedzi jeho nohy dostal Jakub Šulc (0:1). Vedenie mohol o dve minúty neskôr zvýšiť Petráš, jeho volej z hranice bieleho bodu presný nebol. Na druhej strane nastavil nohu Kupčík, ani jeho pokus sa do brány nezmestil.

V druhom polčase dokázali juniori skóre vyrovnať, keď sa veľmi peknou strelou k žrdi z hranice veľkého vápna prezentoval Dávid Haščák (1:1).  V úplnom závere hlavičkou trafil žrď Štrba a tak sa body nakoniec delili. Po záverčnom hvizde reagoval na zápas tréner Mário Auxt: „Súper od začiatku ukazoval, že chce byť dominantný na lopte. Paradoxne, prvú šancu sme mali my, keď Válovčan išiel z kraja sám na brankára. Po dvoch prehratých súbojoch v strede ihriska dal Inter gól a išiel do vedenia. V druhom polčase sme chceli výsledok zvrátiť, čo sa nám aj podarilo. Súpera sme nepúšťali do veľkých šancí a boli sme nebezpeční smerom dopredu. Remíza je spravodlivá.“

FK Železiarne Podbrezová B:  Lukáč – Migaľa, Kupčík, Magda, Kuc, Haščák, Káčerík (88´ Garaj), Válovčan (74´ Lukáčik), Kuzma, Blahút (83´ Bellay), Marchuk

FK Inter Bratislava: Kollár – Štrba, Tóth, Kochan, Špak, Fedor (79´ Kaman), Baldovský, Labuda, Petráš, Šulc (67´ Prekop), Mance (56´ Klooster)